سفارش تبلیغ
صبا
دانش با عمل همراه است . پس هر که دانست عمل کرد و هر که عمل کرد دانست و دانش، به عمل فرا می خواند، پس اگر او را اجابت کرد چه بهتر و گرنه از او جدا و دورمی شود [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :4
بازدید دیروز :13
کل بازدید :81697
تعداد کل یاداشته ها : 63
97/9/19
5:32 ص
موسیقی
مشخصات مدیروبلاگ
 
دست به قلم[75]
عجب ان نیست که من خرقه می آلود کنم عجب آن است که تو باشی و دلم آلوده شود

خبر مایه
لوگوی دوستان
 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

به مناسبت سالگرد شهادت سید اهل قلم  شهیدسید مرتضی آوینی

قسمت هایی از کتاب فتح خون آسید مرتضی آوینی

((الرحیل! الرحیل!

اکنون بنگر حیرت میان عقل و عشق را !

اکنون بنگر حیرت عقل را و جرات عشق را ! بگذار عاقلان ما را به ماندن بخوانند ... راحلان طریق عشق می دانند که ماندن نیز در رفتن است . جاودانه ماندن در کنار رفیق اعلی ، و این اوست که ما را کشکشانه به خویش می خواند.))

(( عقل می گوید بمان عشق می گوید برو ؛ و این هردو ، عقل و عشق را ، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان این دو معنا شود، اگر چه عقل نیز اگر پیوند خود را با چشمه خورشید نبرد ، ععشق را در راهی که می رود ، تصدیق خواهد کرد ؛ آنجا دیگر میان عقل و عشق فاصله ای نیست))

((... وبدان که سینه تو نیز آسمانی لا یتناهی است با قلبی که در آن ، چشمه خورشید می جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن : حسین ، حسین ، حسین. نمی تپد حسین حسین می کند.))

(( و تو ای آنکه در سال شصت و یکم هجری هنوز در ذخایر تقدیر الهی بوده ای و اکنون ، در دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه بشریت ، پای به سیاره زمین نهاده ای ، نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنه خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایش هجرت کنی و به کهف حصین لازمان و لامکان ولایت ملحق شوی و فراتر از زمان و مکان ، خود را به قافله سال شصت ویکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت رسی...))

(( یاران! شتاب کنید ،که قافله در راه است. می گوین که گنهکاران را راه نمی پذیرند ؟ آری ، گنهکاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند.))

 بسیجی هنرمند شهید سید مرتضی آوینی از اندیشمندان و هنرمندان دینی است . او نویسنده ای توانا بود که به هنر متعهد می اندیشید، نظام غرب را به صورت ریشه ای نقد و بررسی می کرد و از منتقدان جدی روشنفکری در ایران بود . این شهید بزرگوار ، فعالیت تلویزیونی خود را از سال 58 در جهاد سازندگی آغاز کرد . بعدها در طول جنگ تحمیلی مجموعه «روایت فتح» را که خلقتی زیبا از هنر بیاد ماندنی رزمندگان اسلام بود ، به یادگار گذاشت. شهید آوینی از سال 1367 سر دبیر مجله «سوره» بود. کتابهای آیینه جادو ، آغازی بر یک پایان ، فتح خون و مقالات متعدد از آثار قلمی اوست . وی سر انجام در مسیر شهادت ، در حالیکه برای ساخت مجموعه جدیدی از روایت فتح به یکی از مناطق جنگی رفته بود ، در حین بررسی منطقه به همراه یکی از همراهانش ( شهید محمد سعید یزدان پرست ) با مین برخورد کرده به شهادت رسید .


  
  

آمده ام از بام بهشت به زیر سقف کبود

که سر دهم از آینه بود و نبود

برای آن دمی که من از دلم رفته بودقرا

برای آن شبی که کرده بودم از خود فرار

تو را زخمی و خسته و آرام دیده ام رفیق

چونان ماهی فتاده به خاک عشق رفیق

زه بوسه ای که به سر بند یا مهدی ات زده ام

بر این تعلق تا ابد مهر عشق آفرینی زده ام

بسان پرند ه گان عاشق رهیده از فقس

نقش تورا به قاب آسمان کشیده ام و بس

به یادت همه لا له های چمن به رنگ خون شده است

نگاه کن ببین؛ که دل آب هم خون شده است

مزار خون خدایی ات در جان دلم همیشه گی گردید

زه نامه های پر از غزلاز عشق تو دل ذره ها هم آب گردید

بیا سوار بی مثال شهر ایثار و دل دادگی

بیا که چندخط شوق نویسیم و درس آزادگی

تو رفتی و عشق با تو بال و پر گرفت و پرید

خیال چشم عشق راحت و خواب از سرشد پرید

بیا و برایم تو قران به سر بگیر و دعا کن رفیق

که روز حادثه سخت است برایم ای رفیق


  
  
   1   2   3   4      >